Czy maść na przebarwienia potrądzikowe jest alternatywą dla botoxu?

Suplement diety oparty na ekstraktach roślinnych przedstawiono ostatnio jako ważną i skuteczną alternatywę do iniekcji toksyny botulinowej, bardziej kosztownego i potencjalnie niebezpiecznego zabiegu. Ziołowy suplement również w praktyce wykazuje skuteczność w walce z problemem, jakim są przebarwienia po trądziku.

Maść na przebarwienia po trądziku, jako znacznie tańsza alternatywa dla drogich zabiegów 

Zastrzyki z toksyny botulinowej są coraz bardziej w modzie w walce z problemem skórnym jakim są przebarwienia potrądzikowe. Są bardzo skuteczne, jednak nie każdy może z nich korzystać: ze względu na koszty lub dlatego, że występują przeciwwskazania, nie wspominając już o ryzyku ewentualnych skutków ubocznych.

Dla wszystkich tych, którzy nie mogą lub nie chcą uciekać się do botoxu, by odmłodzić swoją twarz, pojawia się „zielona” photo7odpowiedź- maść na przebarwienia po trądziku.

Działanie tego cudownego suplementu – badania

Maść okazała się godnym rywalem botoxu, zmniejszając istniejące przebarwienia do 10%; zapobiegając tworzeniu się blizn i utrzymując piękno skóry. Ponadto stymuluje organizm do wytwarzania kolagenu – głównego białka występującego w tkance łącznej, mogącego poprawić wygląd i zdrowie skóry.

Maść, o której mowa była testowana podczas badań finansowanych przez Unilever, opublikowanych w czasopiśmie „International Journal of Cosmetic Science”, w którym brało udział 166 kobiet o średniej wieku 61 lat – o skórze noszącej ślady upływającego czasu.

Uczestniczki podzielono losowo na trzy grupy. Te w pierwszej z nich otrzymywały niską dawkę suplementu ziołowego; w drugiej grupie – nieco wyższą dawkę i wreszcie należące do III grupy – placebo.

Okres badania wynosił 14 tygodni (trzy i pół miesiąca), po czym naukowcy przeanalizowali stan skóry u uczestniczek. Pobrano małe próbki tkanki, zbadano przebarwienia potrądzikowe, ich głębokość i szerokość.

Pod koniec tej analizy stwierdzono, że u osób, które stosowały maść, blizny i przebarwienia zostały zmniejszone średnio o 10%, a ciało zaczęło produkować więcej kolagenu w porównaniu do uczestniczek, które otrzymywały placebo.

Podsumowanie badań i ostateczne potwierdzenie innowacyjnego działania maści na przebarwienia po trądziku

„Użyliśmy składników, które zostały nazwane w literaturze naukowej oraz w naszych testach jako skuteczne w walce z przyczynami starzenia się skóry i stymulowaniem starych komórek do zachowphoto8ywania się jak młodsze – wyjaśnił w prasie prof. John Casey z Unilever, wiceprezes dla dziedziny nauk o życiu – spędziliśmy pięć lat testowania składników na setkach kobiet i okazało się, że ta mieszanka może zmniejszyć głębokie przebarwienia  w ciągu 14 tygodni, nie ma nic innego na rynku, co byłoby w stanie to zrobić.”.

Jeśli zatem idea wstrzyknięcia toksyny botulinowej nie podoba się wam, po prostu skorzystajcie z suplementu, jakim jest maść na przebarwienia – nazwa produktu, będącego obiektem badania – i czekajcie na osiągnięcie obiecanego efektu. Przekonajcie się sami, że drogie zabiegi w gabinetach plastycznych czy kosmetycznych, nie są warte swojej ceny. W dodatku mogą przynieść szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Działanie maści jest całkowicie bezpieczne, a produkt ten nie wywołuje żadnych podrażnień i reakcji alergicznych, dlatego też jest to idealna alternatywa dla wszystkich typów skóry.

Dodając obraza rany, blizny pozostać długo po awarii, nie wyjaśniło. Wpływa na kolor i strukturę skóry, blizny potrądzikowe mogą wyglądać jak małe wgniecenia na powierzchni skóry lub jak podnieśli blizny. W każdym razie, blizny często tworzy nierówną pigmentację w postaci zaczerwienienia lub ciemne plamy. Powłoka makijaż może pomóc kamuflaż blizn, ale to nie jest opcja dla wszystkich, i ciężki makijaż może prowadzić do bardziej przełomów. Możesz też stosować maść na przebarwienia twarzy.  Istnieje kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby wyeliminować lub zmniejszyć wygląd blizn potrądzikowych, ale po pierwsze, należy upewnić się, że nic nie robisz, aby twoje trądzik gorzej.

CO SPRAWIA, ŻE Przebarwienia Potrądzikowe wyglądają jeszcze gorzej?

Słońce
Wystawiając blizny na słońce może spowodować ich ciemnienie i spowolnić proces gojenia, bo ultrafioletowe promienie słoneczne stymulują pigmentu w komórkach, co prowadzi do dalszego malowania. Przed wyruszeniem na ulicę nałóż krem o szerokim spektrum SPF 30 lub wyższym, który zawiera składnik tlenek cynku. Ponownie po kąpieli, pocenie się lub po więcej niż 2 godziny w słońcu. Ponadto, należy ograniczyć czas przebywania na słońcu, szczególnie pomiędzy godziny 10 rano i 2 wieczorem, i nosić kapelusz z szerokim rondem.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>